Jdi na obsah Jdi na menu
 


interwiew Milan TUTTER

12. 1. 2010

Přišel k nám v létě 2009 z Bučovic. Pravý obránce Milan Tutter (19. dubna 1994) odpověděl na pár otázek...

 

Jsi ve Vyškově půl roku, což je dostačující doba pro adaptování. Jaký je Tvůj pohled na partu v kabině?

 

Abych řekl pravdu, byl jsem celkem vyděšený z první chvíle v novém kolektivu, což je ostatně běžný jev na nových hráčích. Cítil jsem, že tento kolektiv je kvalitní a s daleko profesionálnějším přístupem, než kolektivy ostatní. Důkazem je ročník 1994, který minulou sezonu dokázal vykopat postup do 1. žákovské ligy.

 

A po čase jsi se přestal bát?

 

Ostych mě přešel na konci prvního tréninku, jelikož jsem poznal, že mě kluci mezi sebe bez problémů vzali a já si myslím, že se rodící se kamarádský vztah potvrzuje vtípky a srandičkami na účet druhého. Pokud by mě nevzali, tak by třeba nevěděli, co si ke mně můžou dovolit.

 

Ty jsi zažil dva přesuny zároveň. Jeden z Bučovic do Vyškova, druhý z žáků do dorostu. Který krok je podle Tebe těžší zvládnout?

 

Asi těžší je zeměpisný přesun, protože jsem v Bučovicích vyrůstal a měl jsem tam své zázemí. Kamarády, koníčky, školu. Výhodou bylo to, že moje dvojče Tomáš hraje taky fotbal, proto byl fotbalový přesun jednodušší. Ve dvou se to lépe táhne.

Věkový přesun do dorostu nebyl bez obav, neboť jsem se bál věkových rozdílů a fyzické vyspělosti hráčů, kteří působili v dorostu již minulou sezonu a tudíž měli více zkušeností s dorosteneckým fotbalem.

 

Občas chodíš hrát i za „B“ tým, kde startují ročníky 1991 až..... Dokonce na jednom zápase byl hráč ročník 1996. Jak se Ti hraje proti hráči o 3 roky staršímu a naopak o 2 roky mladšímu?

 

Nevěděl jsem co mám očekávat od jednotlivých soupeřů v 1. třídě dorostu, jak jsem soupeře poznával, tak jsem zjistil, že je možné proti nim hrát. Nerozhoduje totiž velikost těla, ale velikost fotbalového myšlení! Zároveň byly mače za „B“ výbornou průpravou do divizního týmu „A“ mladšího dorostu, kde jsem svou šanci dostal a za to bych chtěl poděkovat pánům trenérům Gottvaldovi s Horváthem..

 

A myslíš, že oni Ti můžou poděkovat za Tvé výkony v podzimní sezoně?

 

Osobně si myslím, že jsem některé hráče (zejména díky jejich marodění) nahradil adekvátně, zejména v zápasech s Břeclaví, který mi vyšel asi nejlépe, třešničkou na dortu byla branka do sítě MSK Břeclav. Byl jsem spokojen i se zápasem v Pelhřimově a s domácím zápasem s Uherským Brodem.

 

Zmínili jsme trenéry Horvátha a Gottvalda. Znal jsi je před působením ve Vyškově? A které hráče dorostu jsi znal předtím?

 

Oba dva trenéry jsem znal, protože jsem za tým FC Bučovice sehrál pár přátelských zápasů proti žákům 1994 Vyškov, kteří byli koučováni právě Valdemarem Horváthem, pana Gottvalda jsem prvně zaregistroval v Hodoníně na Moravia Cupu 2009. Znal jsem z kádru Vyškova skoro všechny, není třeba jmenovat.

 

 

Teď z jiného soudku: vyber si jedno -

 

Sparta – Slavia: Slavia

blondýna – bruneta: Blondýna

džus – pivo: Džus

hospoda – restaurace: Hospoda

večer doma – večer v Dukle: Večer doma

maso – zelenina: zelenina

umývání nádobí – vysávání: vysávání

přírodní tráva – umělá tráva: přírodní tráva

tichá domácnost – Itálie: Itálie

Kenvelo – Tommy Hilfiger: Kenvelo

Madrid – Milán: Milán

 

kabina na talíři:

 

vyškovský šampon: Lukáš Mrnuštík, to je šampon desetiletí

vyškovský harakiri: Martin Surala

vyškovský Chaplin: Dominik Urbančok

vyškovský Beckenbauer: Petr Ondra

vyškovský DJ: Petr Ondra

vyškovský zpravodaj: Jakub Kudýn

 

V pondělí 11. ledna začala příprava, které se neúčastníš, jelikož jsi nachlazen. Bude to Tvá první zimní příprava ve Vyškově. Co od ní očekáváš?

 

Očekávám od ní zlepšení fyzické kondice. Zároveň jsem zvědavý na turnaj Sparty Brno. Velmi pikantní pro mě bude Valentýn, protože se střetneme s FC Bučovice. Je mi jich líto, ale budou mít velmi pokažený svátek zamilovaných...

 

Něco osobního – všimnul jsem si Tvé velké aktivity na Facebooku. Jaký je Tvůj vztah k těmto sociálním masmédiím?

 

Tuto aktivitu beru jako relax po náročném dni a zároveň možnost nalezení nových, staronových přátel, a co si budeme namlouvat – i třeba lásku :-)))) .

 

Jak často sleduješ webové stránky vyškovské kopané?

 

Denodenně, v případě, že mám možnost jít na internet.

 

 

Co by jsi vzkázal všem, co se kolem týmu dorostu motají, nebo třeba divákům chodící na naše zápasy?

 

 

Realizačnímu týmu mladšího dorostu bych chtěl slíbit, doufám, že ne jen za sebe, že budeme bojovat o špici tabulky a sám za sebe jim mohu slíbit plnění úkolů na 100%, protože se chci v brzkém čase stát pravidelným členem základní sestavy. Divákům bych chtěl poděkovat za jejich účast na naších zápasech a doufat, že se po každém utkání budeme moci radovat ze zisku 3 bodů s co největším počtem návštěvníků.

 

zpracoval: Petr Uhlíř

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky rozhovory leden 2010

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

looool

(Cheder, 23. 1. 2010 14:15)

Milčo tak to je moc prej nám pokazíte Valentýna jsi mě rozesmal no uvidíme kdo se bude smát naposled :-D

tuti a peto

(milan a., 12. 1. 2010 21:43)

... super clanek:);)